Клочкова Тетяна Іванівна, завідувачка, к. пед. н., доцент

Клочкова Тетяна Іванівна, доцент, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри іноземних мов, адміністратор Центру тестування Pearson

E-mail: taniaklochkova@urk.net

Web of Science ID V-7289-2018

ORCID: https://orcid.org/0000-0002-1173-6211

Scopus ID

Google scholar: https://scholar.google.com.ua/citations?user=iEaBrFgAAAAJ&hl=en&citsig=AMstHGS_h3XVIb5DGtXp6zjLypEgwHS3Cg

CV

Народилася в 1974 році в місті Суми. В 1996 році закінчила Сумський державний педагогічний інститут ім. А. С. Макаренка за спеціальністю «Англійська та німецька мови» та здобула кваліфікацію вчителя англійської і німецької мов.

З 1996 по 2002 рік працювала вчителем англійської мови в загальноосвітній школі І – III ступенів №17 м. Суми.

З 2003 по 2012 рік – викладач кафедри іноземних мов Сумського національного аграрного університету.

З 2013 по 2016 рік – старший викладач кафедри іноземних мов СНАУ.

У 2013 році закінчила магістратуру Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка за спеціальністю «Управління навчальним закладом» та здобула кваліфікацію керівника підприємства, установи та організації (у сфері освіти та виробничого навчання).

З 2013 по 2015 рік навчалася в аспірантурі Сумського державного педагогічного інституту ім. А.С. Макаренка. В 2015 році захистила дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата педагогічних наук. Тема наукового дослідження – «Тенденція розвитку менеджменту ризиків в університетах Великої Британії».

З 2016 року по 2019 рік працювала на посаді доцента кафедри іноземних мов. В 2018 році присвоєно вчене звання доцента.

З 2019 по теперішній час – доцент, завідувач кафедри іноземних мов, адміністратор Центру тестування Pearson.

Бере участь в організаційній роботі кафедри, факультету та університету: є членом вченої ради, методичної ради СНАУ, проводить профорієнтаційну роботу у навчальних закладах м. Суми та Сумської області.

Основні навчальні дисципліни: «Іноземна мова за професійним спрямуванням», «Поглиблена іноземна мова».

Напрям наукових досліджень: інноваційні підходи до викладання іноземної мови в аграрних університетах

Бере участь у методичному забезпеченні навчального процесу. За період з 2002 по 2019 рік надруковано 46 наукових статтей та публікацій.

Основні наукові праці:

Клочкова Т. І. Features of the UK Best Practice Implementation in the Risk Management System of the Ukrainian Universities / Т. І. Клочкова // Science and Education a New Dimension. Pedagogy and Psychology. – Budapest, 2017. – № 142. – С. 22–24.

Клочкова Т. І. Risk Management in the Activities of a Modern University: a Comparative Analysis of British and Ukrainian Experience / Т.І. Клочкова, Л.В. Пшенична, А.А. Сбруєва // Науково-практичний журнал «Наука і освіта» Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського. – Одеса, 2017. – № 10. – С. 13-23.

Клочкова Т.І. Improvement in the Methodological Support for English Language Teaching in a Modern University / Т. І. Клочкова // Теоретико-методичні проблеми виховання дітей та учнівської молоді: зб. наук. праць – Тематичний випуск «Вища освіта України у контексті інтеграції до європейського освітнього простору». – Вип. 21. – Кн. 3. – Том IІI (77). – К.: – Гнозис, 2017. – С. 276–284

Клочкова Т.І. Effect of the Cultivation Technology Elements on the Activation of Plant Microbe Symbiosis and the Nitrogen Transformation Processes in Alfalfa Agrocoenoses / I. M. Didur, V. I. Tsyhanskyi, O. I. Tsyhanska, L. V. Malynka, A. O. Butenko, I. M. Masik, T. I. Klochkova // Modern Phytomorphology – № 13. – 2019. – C. 30–34.

Клочкова Т.І. Effect of Fertilizer System on Soybean Productivity in the Conditions of Right Bank Forest-Steppe / I.M. Didur, V.I. Tsyhanskyi, O.I. Tsyhanska, L.V. Malynka, A.O. Butenko, T.I. Klochkova // Ukrainian Journal of Ecology. – № 9(1). – 2019. – C. 92–96.

Клочкова Т.І. Wall Temperature Measurement and Effects on the Missile Complex Surface Based on the Semiconductor Diode and Electronic System/ A. M. Pavliuchenko, O. M. Shyiko, T. I. Klochkova // Journal Nano- and Electronic Physics. – Суми: СумДу. – №3. – 2019. – С. 03004-1 - 03004-7.