ОП Кінологія

Сумський національний аграрний університет – один з трьох закладів вищої освіти в Україні, де готують професійних кінологів. Кінологія в СНАУ – це не просто одна з освітніх програм для студентів біолого-технологічного факультету. Це можливість займатися улюбленою справою, вибравши професію за покликанням і отримавши високоякісну освіту.

Спеціалізація «Кінологія» в університеті існує вже більше двадцяти років. У 2018 році СНАУ був першим університетом в країні, який отримав згідно нових вимог до вищої освіти акредитацію за освітньо-професійною програмою «Кінологія» освітнього ступеня «Магістр». Студенти, які бажають отримати поглиблені знання в цій сфері, проходять спеціально розроблений курс. Згідно навчальної програми протягом трьох семестрів студенти факультету вивчають основні кінологічні дисципліни, які поєднані в три освітні компоненти, а саме: «Біологія, утримання, годівля та профілактика захворювань собак», «Племінні ресурси, селекція та відтворення собак» і «Теорія дресури та спеціальне собаківництво із застосуванням іноземної мови за професійним спрямуванням». Також за вибором студентів вивчаються дисципліни: «Експертиза собак», «Психофізіологія формування поведінки собак» та «Клубна діяльність та маркетинг у кінології».

Сучасне собаківництво – дуже об’ємна галузь, в межах якої можна заробляти і розвиватися професійно. Різноманітність можливостей, занять та спеціальностей, об’єднаних назвою «Кінологія», величезна. Одне з прибуткових і популярних сьогодні напрямів – це племінне розведення. Не менш популярні і затребувані – дресирування та хендлінг. Фахівці-дресирувальники завжди потрібні не тільки в приватній сфері, а й на державній службі – в правоохоронних органах, прикордонній та митній службах. Особливо затребувані в наш час військові кінологи та кінологи-рятувальники.  Величезний сегмент в кінологічному бізнесі зараз займає виробництво і реалізація зоотоварів для утримання та дресирування собак, виробництво промислових кормів, послуги з догляду за тваринами (грумінг, зоофітнес і т.п.), організація зооготелів для собак. Так що кінолог без роботи не залишиться ніколи!

Для забезпечення умов набуття практичних навичок з кінології в університеті організований спеціальний навчальний клас з прибудованим до нього розплідником для утримання собак. Поряд побудований дресирувальний майданчик. Також заняття зі спортивного дресирування проводяться у критому залі зі штучною травою, обладнаному спеціальними перешкодами для тренувань з кінологічного виду спорту аджиліті. Лекції та різні семінари проводяться у новій лабораторії, яка відкрита в університеті компанією з виробництва промислових кормів для собак ROYAL CANIN.

На базі СНАУ на прохання Головного управління Кінологічної Спілки України були організовані всеукраїнські курси з дистанційною формою навчання з підготовки кінологів, керівницею яких є гарант програми ОП «Кінологія», доцент кафедри технології виробництва і переробки продукції тваринництва та кінології СНАУ, кандидат сільськогосподарських наук, суддя міжнародної категорії Fédération Cynologique Internationale Людмила Була. Вже більше десяти років факультет забезпечує теоретичну підготовку заводчиків, експертів, інструкторів-кінологів та перекладачів, помічників експертів з екстер’єру собак Кінологічної Спілки України.

На базі університету щорічно проводяться дві міжнародні виставки собак всіх порід рангу САСІВ-FCI. Також з 2016 року спільно з Кінологічною Спілкою України проводяться кваліфікаційні відбіркові на чемпіонат світу змагання з аджиліті та юніорський чемпіонат України з аджиліті. СНАУ спільно з Національною поліцією України започаткував Всеукраїнські змагання зі службового собаківництва «Юний кінолог», в яких беруть участь діти та юніори зі всіх областей нашої країни. В організації цих всіх заходів активну участь обов’язково беруть всі наші студенти-кінологи.

Загалом же процес навчання проводиться і в аудиторіях, і на тренувальних майданчиках. Крім власної бази університету практичні заняття також проходять в кінологічному центрі ГУ НП України в Сумській області та на базі Сумського обласного центру собаківництва КСУ. У майбутніх фахівців є можливість проходити практику також в кращих навчальних кінологічних центрах країни.