«Юний кінолог»

Вже четвертий рік поспіль Сумський національний аграрний університетна своєму стадіоні зустрічає юних кінологів зі всієї України.

У 2019 року у місті Суми пройшов Відкритий чемпіонат з багатоборства зі службовими собаками серед молоді «Юний кінолог». Дуже приємно, що ініціатива Національної поліції України, яку підтримали Кінологічна спілка України та наш університет, переросла у традиційні змагання, які спонукають готуватися до участі у них юних спортсменів заздалегідь.

У змаганнях взяли участь 67 кінологічних пар з 23 областей України. Майже вся країна! Такого представництва на дитячому чемпіонаті ми давно не бачили!

Зовсім не випадково базою проведення змагань став Сумський національний аграрний університет, адже саме тут на біолого-технологічному факультеті, вже більше 20 років проводиться підготовка фахівців за спеціалізацією «Кінологія».

Урочисте відкриття змагань почалося парадом юних кінологів, на якому поруч з дітьми йшли їх старші наставники у поліцейській формі та сумські кадети.

Спортивне свято, як і очікувалось, видалось цікавим, видовищним та по-справжньому захоплюючим. І не дивно – свої вміння демонстрували команди, підготовлені  на базі головних управлінь Національної поліції з 23 областей України, окрім того, цього річ до поліцейських команд долучилися команда Збройних сил Україна та цивільна команда з Закарпаття «Замкова вежа».

Юні кінологи зі своїми улюбленцями різних порід – мисливських, службових і декоративних, демонстрували свої навички з подолання смуги перешкод, курсу слухняності та захисній справі. Кожен виступ супроводжувався підбадьорливими вигуками з трибун та гучними оплесками.

Як звичайно буває в таких випадках, глядачі гідно оцінили кожен виступ, бо чи не кожен розумів, скільки сил, праці та терпіння потрібно вкласти у виховання та дресирування тварини, щоб врешті вона стала не тільки домашнім улюбленцем, а справжнім другом, відважним захисником та розумним пошуковцем. І все ж таки найбільші симпатії дісталися самим юним учасникам, особливо чотирирічномуКазакову Кирилу з Маріуполя, та його чотирилапому напарникулабрадор-ретривером, які разом були майже однакового зросту.

Дуже хочеться відмітити Сумську команду, яка неодноразово піднімалася на п‘єдестал пошани, та у командному заліку за всіма трьома розділами посіла перше місце. І особливо приємно, що тренером цієї команди є випускниця нашого біолого-технологічного факультету Наталія Шинкарьова, яка зараз працює методистом-кінологом у Кінологічному центрі ГУНП в Сумській області.

Загалом же юні кінологи зі своїми тваринами настільки яскраво та гарно виступили, що поважному журі довелося непросто визначити найкращих та розподілити призові місця.

Врешті, підсумки змагань визначились наступним чином:

У змаганнях «Смуга перешкод»

Діти (до 15 років):

1 місце – Шинкарьова Єлизавета, м. Суми.

2 місце – Старостенко Борис, м. Суми

3 місце – Лєвочкін Олексій, Черкащина.

Юніори (15-18 років):

1 місце – Бабенко Костянтин, Київська обл.;

2 місце – Овчаркіна Марія, Одеська;

3 місце – Петах Юліан, «Замкова стража», Мукачево

Командний залік:

1 місце – команда Сумської області

2 місце – команда Закарпатської області «Замкова варта»

3 місце – команда Кіровоградської області.

У змаганнях з загального курсу дресирування серед юніорів (15-18 років) перше місце завоювала Клименко Тетяна з Сумщини, 2 місце посіла Овчаркіна Марія з Одещини, третє місце виборов Петах Юліан з Закарпаття.

В категорії «Дітіи» «золото» заслужено дісталось Салій Олександрі (Одеська область), «срібло» розділили Швидка Ганна (Харківська область) та Казаков Кирило (Донецька область), «бронза» – у Лєвочкіна Олексія (Черкаська область).

У змаганнях з курсу слухняності в командному заліку перше місце посіла команда Сумської області, друге – команда Донецької області, третє – команда Одеської області.

У змаганнях «Захисна служба»:

1 місце – Діхтярьов Антон, Суми;

2 місце – Курбатова Юлія, Київ;

3 місце – Клименко Тетяна, Суми.

У командному заліку з «Захисної служби» переможцями знов стала команда Сумської області.

У змаганнях з багатоборства призові місця розподілилися наступним чином:

Вікова категорія «Діти», багатоборство:

1 місце – Курбатова Юлія, м. Київ;

2 місце – Швидка Ганна, Харківська область;

3 місце – Мулик Надія, м. Херсон.

Вікова категорія «Юніори», багатоборство:

1 місце – Діхтярьов Антон, м.Суми;

2 місце – Клименко Тетяна, м.Суми;

3 місце – Петах Юліан, «Замкова варта», Закарпаття.

В підсумку в командному заліку з багатоборства перше місце завоювала команда ГУНП в м. Київ, друге місце посіла команда ГУНП в Сумській області, третє місце виборола команда ГУНП в Житомирській області.

Загалом же, жоден зі спортсменів не залишився без нагороди. Подарунки та подяки за підготовку команд отримали також і тренери учасників.

Як зазначає керівник поліції Сумщини Микола Лушпієнко, який і вручив учасникам Чемпіонату подарунки, головне у подібних спортивних заходах навіть не самі змагання чи перемоги, а реальна робота та навчання молодого підростаючого покоління. «Виховується не тільки любов до тварин, чи навички їх дресирування, в першу чергу виховується юна особистість, – підкреслив він. – Прищеплюються такі риси характеру, як воля, терплячість, самовідданість, уміння співпереживати іншій істоті, вміння ставити і досягати мети. Без цього неможлива робота кінолога. Я вважаю, що молодь, яка постійно займається цією справою, переймає від дорослих товаришів та наставників такий досвід, має величезний потенціал. Такими дітьми можна і треба пишатися, їх необхідно всіляко підтримувати та заохочувати, аби у майбутньому вони стали достойною зміною нинішніх правоохоронців».

Тож задоволеними залишились і учасники Чемпіонату, і вболівальники, й пересічні глядачі. Говорять – такі заходи не лише цікаві та видовищні, а й вельми актуальні. З одного боку, вони дають можливість сучасній молоді проявити себе у добрій справі, з іншого – залучають величезну кількість глядачів, котрі у свою чергу, маючи настільки гарний приклад, можуть знайти для себе не просто захоплення, а й справу свого життя.

Організатори змагань стверджують, що з кожним роком на Сумщину приїздить все більше команд з усіх куточків України, їх склад стає ширшим, а самі юні кінологи щоразу демонструють все кращі та більш професійні навички у роботі з тваринами. Тож і на майбутній, пʼятий відкритий Чемпіонат очікують прибуття сильних команд та запрошують сумчан та гостей Сумщини в червні наступного року в Сумській національний аграрний університет знову долучитися до видовищного і цікавого спортивного свята.

Відео репортаж https://www.youtube.com/watch?v=X7xJD8zZO-c&fbclid=IwAR2lh1KzAbwQlqXD_gddD3_i2C92RUrDDNaAFYs2s58oRxtmmDkut0G-DKs