ВЕБІНАР АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ: ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА

Онлайн семінар на платформі zoom був організований науково-дослідною частиною СНАУ 26 жовтня і о 13-30 стартував промовою проректора з наукової роботи Данько Юрія Миколайовича. Не перший раз студенти, аспіранти, адміністративний персонал та викладацький склад університету, і зокрема, біолого-технологічний факультету, беруть участь у заходах, які спрямовані на обізнання слухачів щодо принципів академічної доброчесності. Ряд семінарів, що пройшли в останні роки, ознайомили з термінологією академічної доброчесності, правилами інтерпретації, цитувань результатів наукових досліджень авторів публікаці, вимогами до оформлення курсових, випускових дипломних робіт та дисертацій. Цього разу головною метою організаторів семінару було донести до слухачів про важливість дотримання академічної доброчесноті у науковій роботі, яка готується до публікації в наукових журналах, а доповідачами були Артем Артюхов, член Національного агентства з забезпечення якості вищої освіти, член робочої групи доброчесності в науці та Алі Тахмазов, виконавчий директор  Plagiat.pl.

В доповіді А. Артюхов розповів про свій практичний досвід та курйозні випадки його практики (наприклад, пропозиції “вписати” людину у свою статтю, яка буде публікуватись у Scopus). Цікавим була також тема про самоплагіат та як його позбутися. А. Тахмазов також розповів про свій практичний досвід та студентів, які прийшовши до університету, так і не позбулися “шкільної” звички “скопіювати-вставити” та запропонував методи боротьби. Його головний месседж був: дотримуватись академічної доброчесності і те, що навіть 1 абзац без посилання на автора – це все одно плагіат! Він закликав не перевіряти свої роботи на безкоштовних сайтах, оскільки з однієї сторони вони її перевірять, а з іншої тут же запропонують комусь іншому вашу інформацію, таким чином виступивши як “ghost writer”.

Нагадаємо, що в СНАУ перевірка публікацій, дипломних робіт на плагіат здійснюється системами Unicheck та Plagiat.pl. Раніше використовували інші сервери, але їх ефективність та виявлення плагіату не були достатньо продуктивними.