Університет підписав Меморандум про співпрацю в межах програми «Розвиток продуктів виявлення протипіхотних мін»

У червні цього року наш університет підписав Меморандум про співпрацю в межах програми «Розвиток продуктів виявлення протипіхотних мін» з бельгійською некомерційною організацією АРОРО, основна діяльність якої проводиться у сфері гуманітарного розмінування за допомогою спеціально навчених тварин. В рамках співпраці співробітники біолого-технологічного факультету допомогли сформувати групу перших українських кінологів (всього 10 чоловік), які підписали договір з АРОРО і вже на початку листопада почали навчання у навчальному центрі організації у Камбоджі. З десяти майбутніх професійних кінологів-провідників мінно-пошукових собак шестеро – це наші студентки біолого-технологічного факультету, які навчаються в магістратурі за освітньою програмою «Кінологія». Сподіваємось, що інші також стануть нашими студентами. Попереду у них три інтенсивних цікавих місяця навчання у центрі та два місяця роботи вже зі своїми навченими чотирилапими напарниками у складі кінологічних розрахунків АРОРО на території Камбоджі для набуття досвіду, відпрацювання навичок співпраці у команді та допомозі організації виконувати її місію із захисту людей та планети за допомогою інноваційних рішень, а саме, виявлення мін та вибухово-небезпечних пристроїв за допомогою службових собак. І наступною весною ми чекаємо повернення наших мужніх дівчаток додому, але вже не самих, а у парі зі своїми вухастими напарниками, щоби допомогти вже власній країні у розмінуванні територій. На жаль, Україна зараз вважається найбільш забрудненою мінно-вибуховими пристроями країною у світі. І нашім кінологам-саперам та їхнім мінно-пошуковим собакам роботи дуже багато на десятиліття.

Ми безмежно вдячні фахівцям АРОРО за співпрацю і їх наполегливе бажання допомогти нашій країні у цей скрутний час повернути наші території до мирного життя. А нашім дівчаткам бажаємо незабутніх і тільки позитивних вражень від мандрівки, цікавого та плідного навчання, безпечної роботи та скорішого повернення додому фахівцями, яких так чекає наша країна!