СЕМІНАР-ТРЕНІНГ ДЛЯ КІНОЛОГІВ

8-9 липня на базі кінологічного центру Головного управління Національної поліції в Сумській області та Сумського національного аграрного університету був проведений спільний семінар-тренінг для кінологів Національної поліції та Національної гвардії України, в якому також прийняли участь і студенти біолого-технологічного факультету, що навчаються за освітньою програмою «Кінологія». Тема семінару:  «Собаки-детектори. Підготовка та використання собак-детекторів у службово-бойовій діяльності».

Своїм досвідом з підготовки службових собак поділився Начальник циклу кінології Державного закладу професійної освіти зі специфічними умовами навчання «Житомирська академія поліції», суддя КСУ з робочих якостей Сергій Гайдук.

«В цей складний для України час, підготовка службових собак за даним напрямком є дуже необхідною. Використання собак-детекторів дозволяє запобігати незаконному обігу вибухівки, зброї та набоїв. Щодня собаки допомагають поліції, військовим у виявленні боєприпасів та вибухівки, що залишились на деокупованих територіях. За останній рік за допомогою наших службових собак було виявлено і вилучено з незаконного обігу десятки кілограм вибухонебезпечних речовин, десятки одиниць вогнепальної зброї, тисячі набоїв. Захід, що відбувся дійсно важливий, він допоміг нашим поліцейським отримати нові знання, практичні навички і однозначно буде тільки на користь нашій службі», – відзначив начальник кінологічного центру ГУНП в Сумській області Павло Старостенко.

Хочеться відмітити, що подібні спільні заходи з нашими стейкхолдерами є дуже корисними у процесі підготовки студентів, які у майбутньому прагнуть стати професійними кінологами. І подякувати пану Сергію за цікаву лекцію та змістовний тренінг.