НОВИЙ КРОК У ПРОТИДІЇ СOVID-19

Науковці кафедри технології виробництва, переробки продукції тваринництва та кінології Сумського національного аграрного університету працюють над проєктом, який може стати новим словом у протидії поширенню коронавірусної хвороби. Він полягає у тому, щоб навчити службових собак визначати наявність коронавірусу у людини на дуже ранніх строках. Така діагностика могла б суттєво допомогти у зниженні темпів поширення хвороби.

Відповідальними за проєкт є Юлія Павленко, доцент, завідувачка кафедри технології виробництва, переробки продукції тваринництва та кінології СНАУ, яка є керівником проєкту, а також відповідальний виконавець, аспірант кафедри і кінолог Софія Свисенко. Науковиці пояснили, що точність, з якою собака здатна визначити наявність інфекції у зразку більша від 90%. При цьому традиційні методи діагностики можуть давати лише 70% точності.

Юлія Павленко розповіла, що працювати над проєктом колектив почав влітку, як тільки з’явився цей досі не бачений коронавірус. Зараз проєкт готується на конкурс, який оголосило Міністерство освіти і науки.

Варто зазначити, що досвід використання службових собак для виявлення хворих на коронавірус. Такий метод успішно застосовується в аеропорту міста Гельсинки. Про намір застосовувати таку методику повідомили і в українському Міністерстві внутрішніх справ. Завдяки особливій будові нюхового аналізатора собаки за лічені хвилини можуть виявити необхідний елемент. При цьому для самих собак-детекторів коронавірус не становить жодної загрози.

У планах підготувати п’ять тварин для визначення коронавірусу і ще стільки ж для визначення туберкульозу. Для допомоги у ранній діагностиці небезпечного вірусу планують використовувати собак порід бельгійська вівчарка малінуа, німецька вівчарка, лабрадор ретривер і, як варіант – американський кокер-спанієль.