БДЖОЛЯРІ ОБЛАСТІ ПРОВЕЛИ ЩОРІЧНЕ ЗІБРАННЯ

21 грудня 2019 р. в СНАУ пройшла 5-а обласна науково-практична конференція на тему “Актуальні проблеми бджільництва Сумщини”. Її організаторами виступили СНАУ, Департамент агропромислового розвитку Сумської ОДА, Сумський центр ПТО державної служби зайнятості та Сумське міжрайонне об’єднання бджолярів. На цей захід з’їхались більше 50 пасічників з усієї області, також були представники від заготівельників меду, землевласників, контролюючих структур аграрного сектору економіки.

Учасників конференції привітали проректор з навчальної роботи В.М. Жмайлов, директор Департаменту АПР О.М.Маслак, директор Сумського центру ПТО М.О.Гузь та голова Сумського міжрайонного об’єднання бджолярів А.Є.Денисенко.

Бджолярі заслухали доповіді начальника Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби В.І.Науменка, директора Сумської регіональної державної лабораторії ДПСС О.І.Коваленка, в яких були проаналізовані випадки з отруєннями бджіл під час обробки полів, обговорена ситуація з проведенням аналізів проб, з паспортизацією пасік. Учасники конференції мали можливість поспілкуватись з головою Асоціації фермерів та приватних землевласників Сумської обл. І.Г.Дейнекою, обговорити всі аспекти взаємодії пасічників з фермерами та агрохолдингами. Доктор вет. наук професор Т.І.Фотіна виступила з доповіддю на тему “Екологічні методи профілактики хвороб бджіл”, яку пасічники заслухали з великою цікавістю.

Відомий пасічник-професіонал, журналіст, письменник, експерт  у галузі бджільництва М.Л.Горніч зробив огляд наукових доповідей на 46-му Міжнародному Конгресі Апімондії, який відбувся 8–12 вересня 2019 р. в Монреалі (Канада)  та розповів про новини світового бджільництва.

Важливим питанням, винесеним на конференцію, був аналіз стану справ у районних товариствах. Виступили голови товариств бджолярів Сумського, Роменського, Тростянецького, Краснопільського, Глухівського, Шосткинського та Охтирського районів. Всі вони висловили бажання об’єднатись в обласну Асоціацію для більш ефективного вирішення своїх проблем. Статут Асоціації бджолярів вже підготовлений. Він буде обговорений в районах, після чого в січні засновники Асоціації проведуть установчу конференцію.

Декан БТФ В.Опара