ВІДКРИТТЯ НАУКОВО-ДОСЛІДНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ З АКВАКУЛЬТУРИ

30 травня 2024 року в Сумському НАУ відбулася презентація науково-дослідної лабораторії з Аквакультури, яка була створена в рамках проекту AFISHE «Розвиток освіти в галузі аквакультури та рибальства для зеленої угоди у Вірменії та Україні: від освіти до екології». Лабораторія була облаштована завдяки фінансуванню Європейської комісії в межах програми ЄС Еразмус+ на кафедрі Генетики, селекції та біотехнології тварин Біолого-технологічного факультету. Лабораторія Аквакультури Сумського НАУ є новітньою науково-дослідною установою. Створена з метою організації навчального процесу на новій освітній програмі «Технологія аквакультури» та здійснення науково-дослідної діяльності. На базі лабораторії будуть проводитися дослідження з гідроекології, гідробіології, гідрохімії, селекції та розведення різних видів гідробіонтів. Модератором заходу була декан факультету Вікторія Вечорка. Відкриття лабораторії здійснив проректор з наукової та міжнародної діяльності Юрій Данько. Він відзначив цю подію як вагомий крок на шляху до покращення умов та якості навчання студентів, а також зазначив: «Встановлене в лабораторії обладнання дозволить проводити наукові дослідження на актуальні тематики, це стане поштовхом для перспектив подальшої міжнародної співпраці у науковій сфері та підвищенні потенціалу розвитку української Аквакультури в цілому». З метою проведення спільних наукових досліджень було заключено договір «Про взаємний доступ до дослідницької інфраструктури» за №7 від 12.03.2024 року між Сумським НАУ та Національним університетом водного господарства та природокористування м. Рівне, що також дозволить поглибити можливості подальшої співпраці. На святкову подію були запрошені потенційні роботодавці, які привітали факультет з відкриттям лабораторії Аквакультури та побажали ефективної роботи, що конвертується у якісну підготовку студентів, які будуть затребувані на ринку праці. Наприкінці заходу Вікторія Вечорка анонсувала відкриття найближчим часом ще однієї, цього разу навчально-практичної лабораторії з Аквакультури, де студенти матимуть можливість відпрацьовувати практичні навички з розведення водних біоресурсів.