Національні змагання з аджиліті «Кубок СНАУ» рангу CACAg,  відбіркові на Чемпіонат світу AWC FCI 2024

Кожного року, починаючи з 2016, наш факультет спільно з Сумським обласним центром собаківництва Кінологічної Спілки України та сумською командою «Адреналін» є організаторами Національних змагань з кінологічного виду спорту аджиліті «Кубок СНАУ» рангу САСАg, які мають найвищий рейтинг кваліфікаційних відбіркових на Чемпіонат світу з аджиліті FCI. Звичайно ці змагання ми проводили на центральному стадіоні нашого університету. Але вже другий рік, враховуючі те, що наше місто знаходиться в прикордонній зоні, ми організовуємо їх в м. Київ у єдиному в країні критому манежі з аджиліті «Run for It».

У минулі вихідні 11-12 травня 2024 року в нашій столиці відбулися Відкриті змагання з аджиліті, відбіркові на Чемпіонат світу AWC FCI 2024 змагання «Кубок СНАУ» рангу CACAg. І хоч ми проводили змагання не в своєму рідному місті, вважаємо, що нам хоч трошки вдалося передати атмосферу нашого університету. Взагалі у змаганнях взяли участь як досвідченні спортсмени зі своїми чотирилапими напарниками, так і новачки. Всього за два дні було майже 400 забігів, виступало більше 100 спортивних пар у різних категоріях. На нашому «Кубку СНАУ» були учасники з шести київських команд, звичайно наші сумські аджилісти. Також приїхали спортсмени з Одеси, Харкова, Дніпра, Чернігова, Черкас та Львова.

В перший день змагань вже традиційно для «Кубку СНАУ» ми визначали юніорів, які змагаються на трасах зі своїми чотирилапими напарниками на рівні з дорослими.

Наші сумські спортсмени неодноразово підіймалися на п’єдестал пошани. Серед них студент нашого факультету Бойко Юрій зі своїм майже ще цуценям Арчі породи кавалер кінг чарльз спанієль, які першого разу виступали на змаганнях в дебютній трасі. До речі приємно відмітити, що тренери сумської команди «Адреналін» Божко Наталія та Співак Олена є випускниками нашого факультету за ОП «Кінологія».

Ми дуже вдячні всім, хто допомагав нам в організації та проведенні чемпіонату. Особливу подяку хочемо виразити компанії з виробництва кормів для тварин ROYAL CANIN та відомому вітчизняному виробнику товарів для дресирування собак компанії IPO4YOU, що надали нам призовий фонд для змагань.

Безмежно вдячні нашим захисникам Збройним Силам України за можливість зібратися у колі друзів, поспілкуватися з однодумцями та «відімкнутися» від цієї жахливої реальності хоча б на пару днів.

Ми впевнені, що обов’язково у майбутньому будемо зустрічати юних спортсменів-кінологів у нашому рідному університеті! До зустрічі у наступному році на «Кубку СНАУ»!