Опара Віктор Олексійович завідувач кафедри, доцент, к.с.-г.н.

Кандидат сільськогосподарських наук, доцент

Е-mail:vopara@ukr.net

ORCID: https://orcid.org/0000-0002-8917-4423

Scopus ID – 57209617768

ID Web of Science: V-6089-2018

Google Scholar: :https://scholar.google.com.ua/citations?user=391_Ce4AAAAJ&hl=ru

CV

Народився 25 серпня 1966 року в с. Боромля Тростянецького району Сумської області.

1990 р. закінчив Сумський сільськогосподарський інститут, спеціальність  «Зоотехнія», з відзнакою.

З 1993р. – навчання в аспірантурі Сумського сільськогосподарського інституту.

1990-1995 рр.- молодший науковий співробітник

1995-2000 рр.- асистент кафедри  годівлі і розведення с.-г. тварин

1999 р. – захистив  дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата с.-г. наук за спеціальністю 06.02.04 – «Технологія виробництва продуктів тваринництва» на тему «Технологія вирощування ремонтних свинок на кормах власного виробництва».

2003 р. – отримав звання доцента кафедри  годівлі  і розведення сільськогосподарських тварин.

З 2000 р. по 2016 р. працював доцентом  кафедри технології кормів і годівлі тварин Сумського НАУ.

З 2016 р. по 2021 р. декан біолого-технологічного факультету.

З 2021 р. завідувач кафедри технології кормів та годівлі тварин.

Основні навчальні дисципліни: «Годівля сільськогосподарських тварин», «Планування виробництва кормів», «Годівля екзотичних та декоративних тварин».

Наукові здобутки: автор більше 90 наукових праць, 35 методичних рекомендацій.

Напрям наукових досліджень: наукова діяльність з питань годівлі с.-г. тварин, оптимізація кормової бази господарств та технологій заготівлі кормів.

Грантова, держбюджетна та госпдоговірна тематика: Протягом останніх  років залучався в якості консультанта та виконавця розділів з питань годівлі за такими темами «Підвищення ефективності молочного скотарства в сільськогосподарських підприємствах сировинної зони ПАТ«БЕЛЬ ШОСТКА УКРАЇНА» (на замовлення ПАТ«БЕЛЬ ШОСТКА УКРАЇНА»),   «Розробка рекомендацій з технології виробництва і реалізації молока високої якості в умовах Полісся України (на замовлення продовольчої і сільськогосподарської організації ООН «ФАО»)». В 2018 році проводив дослідження за ГДТ «Ефективність використання кормової добавки «VATAGANIMAL» при вирощуванні курчат-бройлерів».

Підвищення кваліфікації (стажування): Національний університет біоресурсів і природокористування, ННІ післядипломної освіти (06.11.2017-17.11.2017р., Україна)

Стажування та підвищення кваліфікації:

Підвищення кваліфікації_Опара В.О.

Опара В.О._Сертификат

Сертіфікат вебінар Опара В.І.