Лабораторія створена з метою вдосконалення проведення навчального процесу студентів та аспірантів, проведення наукових робіт викладачів, співробітників, магістрів та аспірантів. На базі лабораторії проводяться семінари-тренінги для фахівців-тваринників Сумського регіону з питань використання прикладних програм з технології годівлі, селекції тварин та виробництва різних видів продукції тваринництва.

Предметом діяльності навчально-наукової лабораторії є:

– автоматизиція  племінного обліку та аналіз результатів селекції у господарствах-партнерах на території України;

– проведення наукових розробок та надання консультацій з оптимізації технології годівлі у тваринницьких підприємствах  Північно-Східного регіону України.

Розроблена на факультеті прикладна “Програма по аналізу поживності і розрахунків раціонів для різних видів с.-г. тварин” дає можливість студентам розраховувати і балансувати раціони за комплексом показників. Особливістю програми  є те, що вона дає можливість встановити  кінцеву собівартість конкретного раціону або комбікорму.

Використання прикладної програми Plem-Office дозволяє проводити  лабораторно-практичні заняття студентів та використовувати її в наукових дослідженнях студентів та аспірантів, з аналізу родоводів тварин та визначення найбільш ефективних варіантів генетичних поєднань в стадах племінних тварин, проводити найбільш доцільний підбір плідників.

За допомогою автоматизованої системи Юніформ-Агрі дослідники спроможні проводити глибокий моніторинг виробничої діяльності молочних підприємств.         Зазначені компютерні програми дозволяють прогнозувати  продуктивність стад тварин, враховуючи фактори навколишнього середовища, наявність та використання технологічного обладнання, наявність кормових ресурсів, склад та поживність раціонів тварин.

Для управління технологічним процесом на промисловому свинарському підприємстві проводиться за допомогою комп’ютерної програми ГК Промагрокомбінат, яка дозволяє студентам та виробничникам ознайомитись з сучасними підходами у племінному, зоотехнічному та ветеринарному обліку на свинарських підприємствах. Крім автоматизації племінного обліку, програма дозволяє оптимізувати також витрати кормів, використання технологічного обладнання  на кожній технологічній ділянці  та на підприємстві в цілому.