.

Колективом кафедри розробляються питання спрямованого вирощування та стимуляції функцій живлення у молодняку сільськогосподарських тварин та птиці,    удосконалення технології годівлі тварин. Колектив кафедри продовжує дослідження  професора Провоторова Г. В. з питань  оптимізації нормованої годівлі тварин, способів підготовки кормів до згодовування та балансування раціонів в конкретних тваринницьких рідприємствах, підвищення рівня конверсії корму у тварин різних видів в умовах промислової та фермерської технологій виробництва продукції тваринництва. Викладачі кафедри також задіяні в проектах з питань отримання органічної продукції птахівництва,  удосконалення технології утримання і годівлі свиней та виробництва високоякісної молочної сировини і її переробки.

  При кафедрі  створена науково – практична лабораторія «якості кормів». На її базі  проводиться оцінка і підготовка для провадження інноваційних технологій заготівлі та аналізу кормів, проведення порівняльної оцінки складу і якості інгредієнтів і наповнювачів, використовуваних при виробництві білково-мінеральних вітамінних добавок (БМВД) та преміксів, що випускаються різними виробниками, а також  здійснюється консультативна допомога тваринникам в організації повноцінної збалансованої годівлі тварин. Лабораторія дозволяє залучати студентів до наукової роботи та проводити підготовку бакалаврських, магістерських  та аспірантських робіт.

Пріоритетні напрямами досліджень

Основними напрямами наукової роботи кафедри є випробування нових кормових засобів та добавок в раціонах різних видів сільськогосподарських тварин і птиці, зменшення собівартості продукції,    підвищення їх продуктивності, покращення резистентності і  відтворювальних здатностей свиней, визначення рівня генетичного тягаря в популяціях сільськогосподарських птахів, розробка методів визначення статі у сільськогосподарської птиці, оптимізація використання молочної сировини та  покращення конверсії корму.

Теми держреєстрації:
№ 0117U004088 Удосконалення існуючих та розробка нових техніко-технологічних рішень промислових технологій виробництва свинини й розробка на їх основі об’ємно-планувальних рішень сучасних свинарських підприємств.

№ 0117U004086 Удосконалення прийомів гібридизації свійських і мускусних качок та розробка методів визначення статі каченят.

Наукові здобутки кафедри

Захищено 5 кандидатських дисертацій.

Одержано 2 патенти на корисну модель.

Участь у 15 Міжнародних конференціях (Україна, Молдова, Грузія, Білорусь, Казахстан, Армєнія, Узбекистан)