Ефективне молочне скотарство

5_1На базі факультету у Сумського національного аграрного університету відбулася нарада, присвячена ефективності молочного скотарства.

Про важливість державної фінансової підтримки тваринництва доповідав Олександр Маслак. На 2019 рік у загальному фонді державного бюджету Міністерства агрополітики передбачено 3 500,0 млн грн на розвиток тваринництва, що на 1 099,0 млн грн більше ніж у минулому році. Така тенденція свідчить про вагомість тваринництва у аграрному секторі.

Щодо заходів збереження лебединської породи у господарствах Сумської області доповідав Юрій Павленко. Особливістю цієї Лебединської породи великої рогатої худоби є те, що вона була виведена на Сумщині в 50-х роках минулого століття та отримала свою назву від міста Лебедин Сумської області.

Також за час проведення наради підіймалися такі важливі для тваринництва та скотарства питання, зокрема, як програмне забезпечення галузі молочного скотарства, оцінка технологічних показників молока та перспективи галузі молочного скотарства ФГ «Урожай» Роменського району. Кандидат економічних наук Інна Лозинська на нараді презентувала нову освітню програму «MBA DAIRY».

Нагадаємо, що Сумський національний аграрний університет плідно працює у напрямку молочного скотарства. На початку березня представники ЗВО взяли участь у ХІІ Міжнародному молочному конгресі, що був у м. Києві, організатором якого була Асоціація виробників молока. Сумський НАУ – один з перших навчальних аграрних університетів, який розпочав масштабну співпрацю по всіх напрямках з Асоціацією та регулярно вже протягом семи років бере активну участь у всеукраїнських та міжнародних молочних конгресах.

IMG_2552 IMG_2536 IMG_25460