Досягнення студентів

серпень 2016 року.

Ось і увірвалися аджілітісти Кінологічної Спілки України до світової еліти аджиліті! Довгих 15 років йшли ми до цього дня! Вперше в історії нашої організації команда, яка живе неймовірно динамічним, яскравим і позитивним спортом з собаками – аджиліті, побувала на одному з найбільших спортивних заходів року FCI – «European Open Junior – 2016»!

аджиліті 2

Немає в світі аналогів або ж більшого спортивного дійства для дітей, які займаються спортом з собаками, ніж цей Чемпіонат. За фактом і географією країн-учасників – це Чемпіонат Світу серед юніорів з аджиліті! У цьому році в ньому брали участь 478 дітей та підлітків з 24-х країн, включаючи США, Канаду, Великобританію.

Хочеться подякувати від щирого серця прекрасній людині, талановитому викладачеві і суворому арбітру з Чехії – Томашу Глабазну за те, що вніс у наші голови думку про можливість участі наших хлопців в заході такого рівня, за те, що розвіяв наші сумніви: «…А раптом у нас не вийде? … А раптом ми ще не готові?». За те, що повірив у нас!

Важким був цей шлях – від моменту реєстрації до самої поїздки. Зараз вже можна говорити, як всі сім місяців, витрачених на реалізацію нашої Мрії, ми жили тільки нею. Довелося відкласти багато важливих справ,  втратити роботу, займатися тільки Чемпіонатом, відправляти численні листи в різні компанії, банки, офіси – щоб знайти хоч якихось спонсорів. Зненавидіти слова: «кошторис, євро, спортивна форма, витрати…». Нас проігнорували або нам відмовили більше сотні компаній. Іноді доходило до того, що нас називали «аферистами» і «зі знанням справи» вказували на вартість собак, з якими бігають діти. Аргумент про дворнягу Біма – Чемпіона КСУ по аджиліті і малинуа Спаркі – собак-рятувальників міжнародного рівня, які не плодять цуценят, а працюють на благо людей, не мав дії. Нам буквально «закривали» двері деяких «парадних під’їздів». А хлопцям в листуванні я говорила, що все нормально і що у нас обов’язково все вийде!

А вони – дівчата Даша Скрипиця з бордер коллі Champion of agility Quick Angel «Чедер» (Харків), Маша Борисенко з малинуа Spark Hundedorf «Спаркі», німецькою вівчаркою Nitra Regent Rossich «Нітра», шелті Graitful Sapfire Golg «Філя» (Павлоград), Агата Мальцева з кавалер кінг чарльз спанієлем Ulfi`s Arisa «Аріша», Парсон Рассел тер’єр Maradonna Justine von Mironovshof «Дора» і Даша Боровикова з Бігль Rybachka Sonya Kattyval «Кора», кавалер кінг чарльз спанієлем Almira Royal Spaniel «Мірра» (Суми) і наш єдиний хлопчик Паша Золотуха з дворнягою Бімом (Павлоград), тренувалися! У павлоградських хлопців, наприклад, в останні два місяці було по два тренування в день, перше о 5.00 ранку!

Нашу команду збирала вся Україна! Силами небайдужих друзів і колег з Дніпропетровська і Києва; кінологів – рятувальників з Харкова і Павлограда; аджилітистів Львова, Дніпра, Києва, Одеси, Сум, Харкова, Донецька, Павлограда і спортсмена дог-фризбі із Запоріжжя; просто жителів і патріотів України – нас одягли, зібрали стартовий внесок, перекрили майже половину вартості за проживання! Дякую від імені всієї команди всім Добрим Людям! Спасибі окреме Володимиру Овчаренку (Дніпро) за те, що зайнявся формою команди і допомагав нам у всьому! Спасибі Анатолію Трубчанинову (Київська обл.) за те, що знайшов нам доступне і хороше житло в 300 м від місця проведення заходу, а також зібрав продукти для команди! Спасибі Діані Косенко, Ларисі і Надії Гога за те, що допомагали з листуванням словацькою мовою, за те, що організували представників української діаспори Словаччини, які прийшли за нас вболівати і підгодовувати наших хлопців солодощами! Без вас всіх ми б не впоралися! Це було так важливо і так потрібно кожному з нас – відчувати, що ми – не одні, що ми – потрібні, що за нами – наша Країна!

«Бойове хрещення» команди почалося ще у візовому центрі. І з самого початку ми були саме Командою, яка працює єдиним механізмом на загальний результат! Неймовірно весела дорога до Словаччини, під сміх і жарти, фільми й мультики. Виїхали 4 липня зранку з Павлограда (туди ж напередодні приїхала Даша Скрипиця з Брендом і Чедом), в Києві забрали дівчат з Сум – Дашу Боровікову і Агату Мальцеву. Супроводжував нас в поїздці Сергій Боровиков (батько Даші). Приїхали ввечері 5 липня. На базі нас чекав гостинний господар. Розселившись, повечеряли вже в темряві, намітивши на 6 липня план: відіспатися, відпочити, подивитися Братиславу (ми жили в 20 км. Від цього красивого міста), не чіпати собак до 19.00, о 19.00 провести маленьке тренування. Питання з харчуванням групи ми визначили ще за місяць до від’їзду. Дотримання нашого плану дозволило заощадити кошти і зробити так, щоб хлопці не голодували. Загалом, крім інших турбот, ми – дорослі (Сергій Боровиков, наш водій Юрій Гнідий і я) стали ще й кухарями.

Кілька слів про нашого водія. Юрій Гнідий (Дніпро) не тільки надав нам обладнаний під перевезення людей і собак комфортабельний мікроавтобус, а й був абсолютною «людиною команди»: займався всіма побутовими питаннями, носив, вантажив клітки, стежив за нашими собаками, готував їжу, підгодовував хлопців фруктами, брав участь у всіх заходах. Абсолютно спокійно, жодного разу ні в одній ситуації не підвищивши голос! У своєму кочовому змагальному житті мені довелося спілкуватися з багатьма водіями… Подібних Юрію на моїй пам’яті тільки троє … за 30 років!

А ввечері, після тренування, ми з командою, обговорюючи майбутні старти, твердо вирішили: «Ми не можемо бігти погано – не маємо на це права! У нас повірили люди, повірила країна, яка нас збирала. Потрібно боротися як в останній раз! Нам нікуди відступати, за нами – Україна!

7 липня о 12.00 ми пройшли ветеринарний контроль і вже о 12.30 – розминка нашої команди. На жаль, у нас не було можливості визначити самим час розминки – його призначали організатори. Так, нам довелося виходити в ринг першими з усіх країн Чемпіонату. Ще заздалегідь я подумала над тим, як встигнути провести тренінг всіх 10 пар нашої команди, випробувати всі снаряди за відпущені нам 9 хвилин. Був розроблений план, чітко відслідковували час за секундоміром, завдяки чому, у нас не тільки все вийшло зробити і встигнути, але і залишилася ще хвилина часу!

За нашою розминкою вже спостерігали колеги з інших країн, які по її закінченні стали підходити до наших хлопців, писати їм в соцмережах, що, судячи з нашої розминки, від нас чекають цікавих стартів.

8 липня. Яскраве відкриття Чемпіонату, прапори, веселі дітлахи, позитивні, але вже схвильовані тренери, судді, що так само створюють особливу атмосферу цього унікального дійства. Дивлячись на нашу команду, таку красиву, яскраву, на посмішки модельних красунь – наших дівчат в українських віночках, чуючи заливчастий сміх нашого відкритого, безпосереднього добряка Паші, бачачи усміхнені мордочки наших чотирилапих напарників, відчуваєш неймовірну гордість, до сліз. Ми – змогли! Ми приїхали! Наші діти йдуть в загальному строю світового аджиліті! Ми кричали: «Ми змінимо світ! Зітремо стереотипи! Ми – молодь України, ії шалені діти! УКРАЇНО!!!», розмахували прапором – ми пишалися нашою країною!

13 стартів першого дня дали 9 позитивних результатів у скарбничку нашої збірної! Спостерігаючи за нашими хлопцями, можу сказати, що вони працювали, як ніколи: технічно, виважено, злагоджено! Були яскраві відмінні забіги без штрафів у Паші Золотухи з Бімом, у Маші Борисенко з малинуа Спаркі (29-е з 223), у Даші Скрипиці з Брендом (58-е з 264-х), у Даші Боровикової з біглем Корою (21 з 264-х). Були і сльози… Особливо показовим стало те, як наша молодь аджиліті може битися, справляючись з невдачами і нервами: наша наймолодша спортсменка – Агата Мальцева після не надто вдалого першого старту з однією з собак вже через 15 хвилин повинна була стартувати з іншою: витерла сльози, видихнула … і понеслась, як ні в чому не бувало, показуючи відмінний результат з іншою собакою! Наш Паша, якому напередодні від’їзду виповнилося 14 років, просто підкорив учасників, глядачів і суддів технікою роботи на трасах (з чотирьох трас – три з оцінкою «відмінно»!) Пам’ятаю останній змагальний день: нерви на межі… Залишився один старт, вирішальний для пари Паша і Бім. Я даю настанови, ще і ще раз акцентую увагу хлопця на небезпечних моментах – він терпляче і спокійно слухає, потім, так само спокійно піднімаючи погляд і поправляючи окуляри: «Заспокойтеся, Ларисо Анатоліївно! Я все пам’ятаю, я зроблю все, як треба! Тільки не переживайте!» І він зробив, показавши небувалий в історії вітчизняного аджиліті при величезній конкуренції результат! Прикра помилка собаки на останній трасі коштувала цій парі 6-го місця… Даша Скрипиця – сильна, вміє зібратися і боротися, абсолютно командний гравець! У парі з Брендом (бігль, але пишеться «безпородний») стає 16-ю в особистому заліку «юніори 15-18 років з маленькими собаками» (!) І дає багато бонусів в залік наших команд «Large» (з бордер коллі Чедер і «small» з Брендом), … а в «кулуарах» періодично підходить до мене зі словами: «Посміхайтеся! Все ж добре!». Маша Борисенко – досвідчена, спокійна, стабільна. Стартує з трьома собаками. У перший день всі три – в заліку! Паша Золотуха – на 70% її «тренерський твір»: в рекордні терміни йому поставлена ​​техніка, що дала такий результат! Розважлива, спокійна і відповідальна Даша Боровикова. Знову і знову переглядаю відео їх тандему з біглем Корою – абсолютне розуміння на трасі, органічна робота! Маю велику надію бачити цю чудову пару далі, в уже дорослій команді! І з Мірою, і з Корою працювали так, що в якийсь момент було видно, що Даша насилу стоїть на ногах після старту. А вже через кілька хвилин вся інтернаціональна ватага йшла танцювати запальні танці, нібито й не було втоми, безсонних ночей (засинали до першої години ночі, підйом о 5.00), сліз, поламаних рук, фіксованих суглобів… На жаль, пов’язки і фіксатори на ногах і руках юних спортсменів – ще одна «відмінна риса» спорту аджиліті. Не вдавалося й нашим хлопцям в тренуваннях обходитися без травм.

Трохи про траси. Траси категорії «large» як у дітей до 15-ти, так і у юніорів, були на порядок-два складніше, ніж в категоріях «small» і «medium». Звичайно, в цій категорії домінують бордер-коллі, але є там і різеншнауцери, німецькі вівчарки і метиси. Суддівство було дуже позитивним, об’єктивним і строгим. Так, легке випадкове торкання шелті до ноги нашої спортсменки Маші коштувало парі п’яти балів штрафу при чистому забігу. Це до питання про те, що потрібно звикати, замислюючись про міжнародні змагання, звертати увагу на найменші нюанси при тренуваннях.

В цілому ж перелік досягнень юніорської збірної з аджиліті, без урахування стартів на окремих трасах, де наші хлопці показували гідні результати, такий:

22 місце з 67 – команда «small» (спортсмени з маленькими собаками);

40 місце з 54 – команда «Large» (спортсмени з великими собаками);

12 місце з 73 (двоборство) – Золотуха Павло і безпородний Бім (спортсмени до 15-ти років з собаками від 43 см в холці);

16 місце з 101 (двоборство) – Скрипиця Дарина з безпородним Брендом (спортсмени 15- 18 років з собаками до 35см в холці);

22 місце з 55 (двоборство) – Мальцева Агата з кавалер кінг чарльз спанієлем Ulfi`s Arisa «Аріша» (спортсмени до 15-ти років з собаками до 35см в холці);

29 місце з 87 (двоборство) – Боровикова Дарина з Бігль Rybachka Sonya Kattyvell (спортсмени 15-18 років з собаками 35-43см в холці);

Наша чудова команда, яку жартома діти охрестили «Лариса і Аши» (Даша, Даша, Маша, Паша і Гаша) абсолютно вся спрацювала на результат!

Хочеться відзначити наших колег, які надали собак для роботи з хлопцями: Олександр Лісниченко, інструктор (Павлоград) – власник Біма і німецької овчарки Nitra Regent Rossich; Наталія Шинкарьова, інструктор (Суми) – власниця кавалер кінг чарльз спаніель Ulfi`s Arisha «Аріша», Людмила Була, інструктор (Суми) – власник кавалер кінг чарльз спаніель Almira Royal Spaniel «Мірра».

До сих пір трішечки сумно, що Чемпіонат з його незабутніми емоціями, вже позаду. Попереду – нові старти, нові поїздки і вже впевненість в тому, що ми – можемо!

Мені випала велика честь працювати з цією першою, неймовірною командою юних бійців, з сьогоденням і майбутнім нашого вітчизняного аджиліті! Ми були дуже органічною, згуртованою, дружною, абсолютно комфортною один для одного Командою! А судді і учасники відзначали позитивну і ясну, постійно усміхнену, жартівливу українську збірну! Хлопці й дівчата, спасибі вам за все!

аджиліті

 

3-18 травня 2014 у Вінницькому національному аграрному університеті проходив Зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК XXI століття» серед студентів вищих навчальних закладів I – IV рівнів акредитації Міністерства аграрної політики та продовольства України.Серед студентів ,які представляли наш навчальний заклад також був студент нашого факультету-Гончаренко Євген

ReaOJ0tGAVA

Кандидатури студентів на призначення іменних стипендій

на 1 семестр 2012-2013 навчального року

Стипендія Верховної Ради України (на рік) (850 грн.)

Хрін Дмитро Олександрович     ТВПТ, 4 курс

 

Стипендія ім. проф. В.Т.Лобанова (615 грн.)

Світайло Наталія Віталіївна       ТВПТ 3 курс