ФАХОВА ЛЕКЦІЯ НА ВИРОБНИЦТВІ

DSC_869314 листопада студенти 4 курсу біолого-технологічного факультету з викладачами відвідали відділення ПП «Буринське» в с. Підліснівка. На даній фермі утримується поголів’я худоби української чорно-рябої молочної породи. Зустрічає та проводить екскурсію по господарству завідуючий ферми Діденко Анатолій Григорович. Спочатку він коротко та доступно пояснює молодим спеціалістам особливості травлення у телят різного віку і наводить приклад збалансованого раціону. Потім знайомить з системою утримання корів різних періодів лактації та нетелей: в господарстві худоба утримується безприв’язно в літній період, взимку корови прив’язно  з вільним моціоном на вигульних майданчиках.

Студентів вражають високі показники надою дійних корів за лактацію та на фуражну корову – понад 9000 кг та 7600 кг відповідно. Як пояснює Анатолій Григорович, це досягається збалансованою та високоякісною годівлею. На фермі знаходиться пункт штучного осіменіння, банк замороженого молозива. Також господарство має електронний аналізатор молока, що суттєво спрощує контроль його якості. Відразу ж після доїння відбирається проба молока і визначається вміст жиру і білку. Показники виявляються дуже високими – жирність понад 4,00%, білковість – 3,20%.

Завідуючий ферми знайомить студентів з первинним обліком молока в господарстві. Взагалі всі тонкощі ведення документації для висококваліфікованого спеціаліста є чи не найголовнішим завданням. Це підтверджує і професор Леонтій Михайлович Хмельничий.

Дана екскурсія ще ближче познайомила майбутніх фахівців з їхньою  професією, та ще раз довела правильність обрання даної спеціалізації.

Велика подяка лектору курсу “Технологія виробництва молока та яловичини”, доктору с.-г. наук, академіку НААН України, професору Володимиру Івановичу Ладиці за організацію цікавих лекцій в умовах виробництва!!!

Бойко Юлія Миколаївна – кандидат с.-г. наук, доцент.

DSC_8686 DSC_8709 DSC_8714