УКРАЇНСЬКІ БДЖОЛЯРІ ЗІБРАЛИСЯ НА КОНФЕРЕНЦІЮ

23_120 січня 2018 р. у СНАУ відбулася науково-практична конференція на тему “Актуальні проблеми бджільництва України”, організаторами якої виступили Департамент АПР Сумської ОДА, СНАУ та Сумське міжрайонне об’єднання бджолярів.

Метою конференції було визначення головних викликів на шляху розвитку українського бджільництва, аналіз економічної ситуації на внутрішньому та зовнішньому ринках, обговорення найгостріших і найцікавіших тем, прогнозування структурних змін у галузі. Ця конференція є щорічною і відбулася вже втретє. Інтерес до зібрання проявили пасічники з усієї Сумської області, а також із деяких інших (Житомирської, Кіровоградської, Дніпропетровської). Загальна кількість учасників становила близько 120 осіб.

На початку зустрічі присутні вшанували пам’ять патріарха українського бджільництва, доктора сільськогосподарських наук, професора НУБіП, автора багатьох підручників, засновника наукової школи Поліщука В.П., який помер 05.11.17 у віці 86 років.

Відкрив конференцію завідувач науково-дослідної частини СНАУ доктор. економічних наук Данько Ю.І. У своєму вітальному слові він наголосив на важливості бджільництва у структурі сільського господарства, його великому експортному потенціалі, торкнувся проблеми хвороб бджіл і підкреслив важливе значення науки у її вирішенні.

Пасічницьку громаду Сумщини привітав віце-президент Спілки пасічників України Солдатов Д.К. Він побажав єдності у рядах бджолярів задля підвищення ефективності їх роботи і констатував, що сьогодні пасічники ще не розуміють, які переваги дасть їм об’єднання у спілки, але таке гуртування неминуче, оскільки ця тенденція відповідає світовому досвіду.

З ґрунтовною доповіддю на тему “Загибель бджолосімей у світі та Україні: сучасний стан проблеми” виступив д-р вет. наук професор Житомирського національного агроекологічного університету Галатюк О.Є. Він розкрив історію питання, дав оцінку сучасному стану проблеми в Україні і світі, проаналізував найбільш ймовірні причини цього феномену.

Значний інтерес викликала доповідь доктора ветеринарних наук професора СНАУ Фотіної Т.І. на тему “Якість та безпечність продуктів бджільництва: теорія і практика”. Вона ознайомила присутніх з можливостями спеціалізованої лабораторії СНАУ та зі своїми розробками, призначеними саме для бджолярів-практиків.

З цікавою інформацією виступив доктор ветеринарних наук професор СНАУ Петров Р.В., який співпрацює з науковцями ТОВ “Бровафарма”. Він говорив про необхідність системних заходів у боротьбі з найбільш поширеними хворобами бджіл, про ефективність різних лікарських засобів та про проблему забруднення меду ветеринарними препаратами.

Прекрасне враження на слухачів справили доповіді молодих науковців, кандидатів ветеринарних наук доцентів СНАУ Кистерної Л.С. та Мусієнка О.В., які захистили свої дисертації саме по хворобам бджіл.

Дуже цікавою була доповідь кандидата економічнмих наук, викладачки коледжу СНАУ, яка щойно захистилась по пасічницькій тематиці, Гриценко В.Л. на тему “Україна на світовому ринку продуктів бджільництва”.

Про свої враження від 45-го Конгресу Апімондії, який відбувся в Туреччині минулої осені, цікаво і змістовно розповів його безпосередній учасник Пундор М.С., міжнародний експерт в галузі бджільництва.

Багато нового розповів у своєму виступі Горніч М.Л., пасічник-практик, знаний в усій Україні журналіст, автор багатьох книжок з бджільництва.

Про започаткування серйозного проекту в галузі матковивідної справи доповіли члени новоствореного об’єднання по селекції української степової породи бджіл Скрипаленко О.Ф. (голова Тростянецької спілки) та Чехунов Б.І. (голова Краснопільської спілки).

Всі без винятку доповідачі представили якісні презентації.

Під час кава-паузи учасники зібрання мали можливість ознайомитись з технічними новинками бджільництва, безпосередньо спілкуючись з авторами розробок, переглянути спеціальну літературу, яку представила обласна наукова бібліотека, придбати нові книжки і журнали, а також ветеринарні препарати для лікування та профілактики хвороб бджіл.

 

Анатолій Денисенко,

голова Сумського міжрайонного об’єднання бджолярів

IMG_60591

IMG_60340 (1)

IMG_60340

IMG_6041

IMG_6011.JPGБ

Популярні записи...