Голландсько-український проект «Менеджер молочної ферми»

IMG_1593Сумський національний аграрний університет, вийшовши на міжнародний рівень і маючи сталі зв’язки із закордонними партнерами по багатьох напрямках, вже не перший рік співпрацює з голландськими фахівцями.

Так, навесні цього року представники Голландського університету HAS разом з компанією «Difco International B.V.» та її виконавчим директором Рене Кремерсом активно працювали над втіленням в Україні проекту навчання сталому молочному господарству, під час якого проводилися семінари та практичні заняття для студентів і викладачів біолого-технологічного факультету та факультету економіки і менеджменту з питань годівлі, вартості кормів, оцінки якості силосу, сигналів корів, теорії вартості і теорії грошових потоків, структури собівартості тощо. За словами голландських партнерів, вони були задоволені співпрацею з Сумським національним аграрним університетом і вбачають у нашому навчальному закладі величезний потенціал.

Тож у продовження такої співпраці 8 грудня 2017 року відбулася робоча зустріч представників Голландсько-українського молочного центру з фахівцями та адміністрацією Сумського національного аграрного університету. Від СНАУ учасниками заходу стали викладачі, що вільно говорять англійською, тож саме вона й була робочою мовою зустрічі.

Йшлося про впровадження навчального курсу DUDC з менеджменту молочних ферм – програми розвитку світового рівня для майбутніх провідних менеджерів первинної молочної промисловості, які після участі у цій програмі зможуть ефективно розвивати себе і свій бізнес, знатимуть, як досягти найвищої якості продукту при мінімальних витратах на кг, при цьому мінімізуючи негативний вплив на навколишнє середовище.

Реалізовувати проект Голландсько-український молочний центр (DUDC) планує разом з Сумським національним аграрним університетом, Білоцерківським національним аграрним університетом, Асоціацією виробників молока та Львівською аграрною дорадчою службою. Ділитися досвідом з українськими фахівцями будуть голландські компанії Vetvice, HAS Limburg і GD Animal Health, координувати проект  – Difco International B.V.

Кремер

Навчальний курс являє собою вдале поєднання теорії й практики в галузі молочного тваринництва, управління, економіки й розвитку особистості. Методика курсу базується на таких речах, як навчання на основі проблемних моментів, робота у групах над окремими випадками, навчання шляхом практичної роботи тощо.

Вимоги, що висуваються до кандидатів – майбутніх провідних менеджерів первинної молочної промисловості, – є такими: достатній рівень володіння англійською мовою (як мінімум, рівень Upper Intermediate), ступінь бакалавра в галузі ветеринарії, зоотехнії або агробізнесу, досвід роботи на молочній фермі і, найголовніше, – висока мотивація.

Що ж пропонують кандидатам організатори курсу? За їх словами, це 6-місячний повний курс навчання, в якому будуть задіяні більше 20 кращих викладачів СНАУ, БНАУ та голландських установ; практичний підхід, завдання на фермах з міжнародним менеджментом та 6 тижнів практичної підготовки у Нідерландах. Особлива увага приділятиметься мовним навичкам (спілкування, переговори, навички презентації тощо), а також тімбілдінгу. На різних етапах навчання воно проходитиме у Сумському та Білоцерківському НАУ, на окремих українських молочних фермах із західними підходами до управління з обов’язковим стажуванням у Нідерландах.

Програму курсу складатимуть три основних блоки: прикладні знання та навички, економіка і менеджмент та особистий розвиток. Блок «Прикладні знання та навички» містить такі теми, як тренінг по сигналах корів; вирощування молодняку; доїння, якість молока і здоров’я вимені; заготівля кормів; догляд за тваринами та ветеринарні процедури; сигнали корів: приміщення для корів; обробка та використання гною; фертильність. Блок «Економіка і менеджмент» складатиметься з таких тем: управління людьми; економіка; розведення; програмне забезпечення для менеджменту ферм; ключові показники ефективності; стандартні операційні процедури. І третім, не менш важливим блоком програми є «Особистий розвиток»: комунікативні навички; навички ведення переговорів та переконання; презентаційні навички; навички зустрічі тощо.

Цього ж дня відбувся навчально-науковий семінар з використання програмного забезпечення FIELDLOOK для супутникового моніторингу стану сільськогосподарських посівів. Для викладачів та  студентів факультету агротехнологій та природокористування та інженерно-технологічного факультету були представлені доповіді виконавчого директора компанії DIFCO Україна Рене Кремерса та директора по проектах у рослинництві цієї ж компанії Володимира Коваленка.

Доповідачі розкрили особливості використання інноваційної  технології PiMapping®, яка складається з складних алгоритмів (інструментів), таких, як SEBAL, а саме використання супутникових знімків та метеоінформації для вирішення рівняння енергетичного балансу: індексу листкової поверхні, вмісту азоту у верхньому листковому шарі, дефіциту транспірації,  надлишку природного зволоження,  приросту біомаси тощо.

Отримана інформація буде цікава як викладачам, так і студентам при подальшому вивченні елементів точного землеробства.

У подальшому планується більш глибока співпраця між СНАУ та DIFCO Україна в питаннях участі фахівців компанії у проведенні модульних навчань з питань точного землеробства.

IMG_1595

 

Популярні записи...