Міжнародна кінологічна виставка САСІВ-FCI СУМИ-2014

29 червня на території Сумського національного аграрного університету відбулась Міжнародна сертифікатна виставка собак усіх порід рангу САСІВ-FCI – це друга за всю історію міста виставка такого рівня. Чотириногі учасники боролися за титули САС (претендент у чемпіони України) і САСІВ (кандидат в інтернаціональні чемпіони). Враховуючи вдалий досвід минулорічної виставки, вирішили провести шість моно породних виставок: німецьких вівчарок, середньоазіатських вівчарок, тибетських мастифів, цвергпінчерівцвергшнауцерів та чихуахуаТому у представників даних порід з’явилась додаткова можливість отримати оцінку одразу двох експертів, а також ще один титул кандидата в чемпіони України.

За словами голови правління Сумського обласного центру собаківництва Василя Бондаренка, для участі у виставці записалося більше 500 любителів собак з України, також були представлені собаки з Росії та Білорусії. На огляд чотириногих приїхали кінологи з Києва, Харкова, Дніпропетровська, Запоріжжя, Полтави, Донецька, Луганська, Сімферополя, а також з Москви, Орла і Магнітогорська: «Мы ожидали, что заявок на участие будет больше, но в связи с известными событиями не многие собаководы из России рискнули ехать в Украину».

Експертизу в рингах проводили п’ять експертів міжнародної категорії: Бєльський Віталій (Київ), Веклич Людмила (Суми), Азен Ірина (Мінськ), Шиян Віктор та Шиян Тетяна (Запоріжжя).

На виставці були представлені собаки 85 порід. Цього року найбільш численними виявилися представники порід лабрадор ретривер, німецька вівчарка, чихуахуа і середньоазіатська вівчарка. Вперше в Сумах постали такі породи, як: епаньоль бретон (мисливська порода, щось середнє між лягавою і спанієлем), мала левова собачка (одна з різновидів болонок, стрижена під лева) і анатолійський карабаш (турецький аналог середньоазіатської вівчарки). Були й рідкісні для України породи, наприклад, шиба, афганський хорт, кавалер кінг чарльз спанієль.

Завершилася виставка традиційними конкурсами: «Юний хендлер» (оцінювалась майстерність показу собаки юними собаківниками); конкурс племінних пар і розплідників. І головний конкурс – вибір кращої собаки виставки (Best in Show).

Приємно порадували успіхами студенти та випускники біолого-технологічного факультету нашого університету, які навчаються за спеціалізацією «Кінологія». Наприклад, перше місце в конкурсі племінних груп зайняв розплідник німецької вівчарки «Ulfi’s» (вл. Була Л. В., Шинкарева Н. О.), також собаки з цього розплідника отримали титули ВОВ (кращий представник породи) в породі німецька вівчарка і кавалер кінг чарльз спанієль. Кращим представником породи родезійський ріджбек став улюбленець нашої студентки Носикової Дар’ї Brilliant World Brainy Basil.

Самим великим напруженням для всіх був конкурс Best in Show. Суддям доводилося нелегко, адже потрібно було вибрати одного – кращого з кращих. Такий нелегкий вибір припав на плечі Шиян Тетяни. З кращих представників кожної з груп FCI (їх всього 10) вона повинна була вибрати лише одного, гідного стати переможцем всієї виставки. І це виявився пес породи йоркширський тер’єр Dupont Blue Delight (вл. Жукова Д. Р., Запоріжжя).

Велику подяку висловлювали учасники та гості виставки Сумському національному аграрному університету. Такий теплий прийом рідко де зустрінеш. Форум КСУ (Кінологічний Союз України) просто завалили позитивними відгуками про місце проведення: «Место действительно шикарное. Деревья, травка, все ухоженное. И что особенно понравилось – это действительно просторные ринги в помещении. Спасибо за это большое!» або «Отдельно хочется сказать по поводу самой выставки. Место проведения на 5 с “+” »

Також Сумський обласний центр собаківництва КСУ дякує за допомогу в організації та проведенні виставки студентам біолого-технологічного факультету спеціалізації «Кінологія» і їх викладачеві – доценту кафедри спеціальної зоотехнії Булі Людмилі. Особлива вдячність колективу спорткомплексу СНАУ за терпіння і турботу про учасників.

Всім, хто був з нами в цю неділю, виставка принесла задоволення, а також масу позитивних емоцій. Сподіваємося, що наступного року ми зберемося такою ж веселою компанією і вражень буде ще більше. Чекаємо всіх з нетерпінням!

Популярні записи...